Porozumienie popiera Polski Ład, jednak głównym punktem sporu jest składka zdrowotna. Zgodnie z założeniami nie będzie można jej odliczyć od dochodu – powiedziała rzeczniczka prasowa Porozumienia Jarosława Gowina Magdalena Sroka.

Sroka była w środę gościem porannego programu Polsat News, gdzie mówił, że Porozumienie w ogromnej części popiera Polski Ład, bo jest tam bardzo wiele dobrych rozwiązań.

Wskazała, że są w Polskim Ładzie zapisane propozycje porozumienia, m.in. 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, podniesienie II progu podatkowego. Natomiast są różnice w sprawach podatkowych, o które będziemy walczyć.

Rzeczniczka prasowa Porozumienia zapewniła, że jej ugrupowanie do końca będzie walczyć m.in. o to, by podobną ulgę jak dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, zastosować w stosunku do osób prowadzących działalność gospodarczą.

Według Sroki tym, co dzieli w sprawie Polskiego Ładu jest zaproponowana przez PiS 9 proc. składka zdrowotna, której nie będzie można odliczyć od dochodów.

Przypomniała, że propozycje, które składa Porozumienie, to zastosowanie ulgi dla ryczałtowców i poszerzenie ich grona czy rozłożenie zmian w czasie, żeby nie od razu obciążać nimi przedsiębiorców. Według rzecznik, dopiero gdy projekt trafi do Sejmu, będzie można powiedzieć, jak długo potrwają prace nad ustawą.

Ponownie zapewniła, że w dużej części Porozumienie popiera Polski Ład, ale – jak zaznaczyła – “do końca będziemy walczyć, żeby klasę średnią, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa uchronić przed tym drastycznym podniesieniem podatku”.

Zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwość Polski Ład to według założeń m.in. 7 proc. PKB nakładów na zdrowie, propozycja obniżenia podatków dla 18 mln Polaków – w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł, podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł i emerytura bez podatku do 2500 zł. Inne propozycje w nim zawarte, to m.in. inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i możliwość budowy domu do 70 m kw. bez formalności.

Polub nas na Facebooku – piszemy tu i publikujemy informacje na temat bieżących przepisów i zmian.

Śledź nas na Twitterze – na bieżąco informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Instagramie – tutaj pokazujemy tę mniej formalną stronę naszej firmy.

Podziel się opinią o nas na pozostałych naszych Social Mediach: Linkedin, TedVimeoPinterestYou TubeTumbir i TikTok.

Join the conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.